FOTOD: Kergejõustiklane Ksenija Balta saab jõudu kabala usust?

 (52)
Tallinna volikogu 17.dets
Foto: Ilmar Saabas

Juudi keskaegsel müstitsismil põhinev kabalausk on viimastel aastakümnetel Põhja-Ameerikas ja Euroopas tohutult populaarsust kogunud. Keskajal harrastatud kabalausk sai uue hoo sisse 1970ndatel aastatel, mil kindlustusagendiks hakanud rabi Feivel Gruberger Tel Avivis kabalakeskuse avas.

Tänapäeva üheks tuntuimaks kabala kummardajaks on läinud suvel Eestitki külastanud Madonna. Kuid - kas ka meie enda kodumaal on naine, kes iidseimast ja salapäraseimast usundist jõudu saab?
Allolevaid fotosid silmitsedes võib iga terasem silm märgata, et kergejõustiklase Ksenija Balta rannet ehib salapärane punane pael. Kas tegu võib olla halbade vaimude eest nii võistlustel kui ka eraelus kaitsva kabala-käepaelaga?
Proovisime küsimusele vastust saada, kuid Ksenija Balta treener Andrei Nazarov arvas, et praegu pole sobivaim hetk sportlast selliste teemadega tülitada. "Ksenijal on väga kiired ajad ja treeningud," vabandas Nazarov.


Kabalast ammutavad jõudu lisaks Madonnale veel sellised maailmastaarid nagu Demi Moore, Ashton Kutcher, Mariah Carey, Courtney Love, Britney Spears jpt.

*Kabala on 12. sajandil välja kujunenud juudi usulis-filosoofiline süsteem, müstikavool, mis pretendeerib Jumala olemuse mõistmisele. (Wikipedia)