FOTOD: Kuulsad, kummalised ja hea kirjandus! Mart Sander esitles uut romaani

 (2)
Mart Sander esitles uut romaani
Mart Sander esitles uut romaaniFoto: RenetHeinla, Erakogu

Viru Keskuse "Rahva Raamatusse" kogunesid täna õhtul ulmehuvilised, et õnnistada sisse Mart Sanderi romaan "Lux Gravis – Raske Valgus". Teos on küll ilmunud aastal 2008 inglise keeles, kuid eestikeelse trüki jaoks töötas autor selle radikaalselt ümber ning lisas ligi sada uut lehekülge.

Esitlust viis läbi kirjanik ja kriitik Mihkel Kunnus, kes leidis, et tähtsamaks kui ulmefaktorit, võib romaani puhul pidada selle filosoofilist aspekti ja küsimusi inimese eksistentsist ajaloo virrvarris.

Ulmekirjanduse tõlkija ning kriitik Silver Sära omakorda ütleb oma arvustuses, et teosel on suured võimalused võita žanrikirjanduse võistlustel esimene auhind, lisades, et tegu on põneva, kuid keerulise teosega, mille lugemisel on kasuks teadmised ajaloost. Väikese lisaboonusena näidati kokkutulnuile lühikest tutvustust valmivast telesarjast "Litsid", mis põhineb Sanderi mitmeosalisel menuromaanil, mis räägib Eesti Vabariigi iseseisvuse hävingust aastail 1939-40 nähtuna läbi väikese Tallinna bordelli prisma.

Vaata pilte!


Rannap Roostevaba maailm