FOTOD: Presidendiproua lummas Lenna ja Svjata Vatra kontserdil taevasinises printsessikleidis, kuid mitte abikaasa kõrval

 (68)
Õhtusöök ja kontsert laeval
Õhtusöök ja kontsert laevalFoto: Ilmar Saabas

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lõpetasid oma kahepäevase riigivisiidi Soome ning esileedi laitmatu kleidimaitse ei hüljanud teda ka visiidi lõpus.

Laeval Silja Europa korraldatud vastuvõtul Eesti sõpradele, kus olid kohal ka Soome riigipea Sauli Niinistö ning eelmised presidendid Martti Ahtisaari ja Tarja Halonen, esines Svjata Vatra solist Ruslan Trochynskyi ja Lenna Kuurmaa.

Kõrvaltvaatajal ei saanud märkamata jääda presidendipaari kummaline kehakeel — ei õhtusöögilauas ega hiljem ka muusikat kuulates istunud nad üksteise kõrval. Pigem üksteisest eemal ning kohati oli riigipea suisa diivaniserva peale pagendatud.

Seotud lood:

Tegelikkuses aga, nagu selgitas presidendi kantselei, ei istu presidendipaar protokolli kohaselt ametlike lõuna- või õhtusöökide ja kohtumiste ajal kunagi teineteise kõrval, vaid tavaliselt üle laua, jagatuna võõrustajate/võõrustatavate vahel või teineteisest veelgi kaugemal. Samamoodi oli nüüd ka Helsingi linnavalitsuse lõunal või Niinistö antud riigiõhtusöögil – ei perekond Ilvesed ega Niinistöd istunud paariti teineteise kõrval.