FOTOD: Saatuslikud kuud! Meenuta Evelin Ilvese kriitilist aega enne presidendi teistkordset ametissevalimist

 (21)
Evelin Ilves septembris 2011: teist korda esileedi
Evelin Ilves septembris 2011: teist korda esileediFoto: Rauno Volmar

Oma värskes raamatus "Kirju" nendib kevadel president Toomas Hendrik Ilvesest lahutanud Evelin Ilves, et esipaari abielule sai saatuslikuks mehe teine ametiaeg vabariigi presidendina.

Evelin Ilves trükisoojas raamatus: oleksin Toomasega kokku jäänud, kui ei oleks tulnud teist ametiaega

Evelin, kes avaldab raamatus ohtralt vastumeelsust avalikkuse tähelepanu all olemise vastu, seisis abikaasa jätkamisega presidendina silmitsi 2010. aasta viimastel päevadel, mil kandidatuur teatavaks tehti. Järgnesid 8 kuud teadmatust ja spekulatsioone, kas kampaania õnnestub või mitte, kas riigipea ametisse asub keegi teine ning esileedi koha hõivab mõni muu naine või tuleb Evelinil oma positsioonil jätkata.

29. augustil 2011 selgus koos president Ilvese jätkamisega ka Evelini saatus: järgmised 5 aastat tuleb taas jätkata avalikkuse tähelepanu ja kriitika all olemist esileedi rollis. Järgnesid aastad täis väsimust ja eneseteostuse eksiteid, nagu selgub Ilvese raamatust, mis lõpuks viisid lõpusirgele ja kurba finišisse ka nende abielu.

Meenuta galeriist Evelin Ilvese 2011. aasta talve, kevadet ja suve, mil võisime vaid aimata, kuidas lähevad valimised ning millisesse suunda pööravad Ilveste omavahelised suhted. Mida võib tema näolt välja lugeda?