FOTOD | Täna toimub Stephen Hawkingu ärasaatmine, kõne peab ka kinolinal füüsikut kehastanud Eddie Redmayne

 (2)
FOTOD | Täna toimub Stephen Hawkingu ärasaatmine, kõne peab ka kinolinal füüsikut kehastanud Eddie Redmayne
Scanpix

Täna toimub 14. märtsil oma kodus surnud füüsik professor Stephen Hawkingu mälestusteenistus Cambridge’i Suures Püha Maarja kirikus, mis on vaid kiviviske kaugusel Caiuse kolledžist, kus professor 52 aastat töötas. Lisaks mehe teadustöö austajatele tulid kohale ka mitmed tuntud näod. Enne teenistuse algust lõid kellad 76 korda iga elatud aasta kohta. Kirst oli kaetud valgete liiliatega, mis sümboliseerivad universumit, vahendab Daily Mail.

Scanpix
Scanpix
Seotud lood:

Eddie Redmayne, kes kehastas füüsiku elust rääkivas filmis “Kõiksuse teooria” peategelast, kannab teenistusel ette katkendi Piiblist. Seejärel kõneleb kuninglik astronoom Martin Rees ning tema järel Robert Hawking, professori vanim laps, viimasena professor Day Dowker, kes on Hawkingu endine õpilane. Kuigi füüsik oli ateist, leidsid tema perekonnaliikmed, et traditsiooniline kiriklik teenistus oleks sobivam.

Eddie Redmayne Scanpix

Hawkingu laste teate kohaselt mehe surnukeha tuhastatakse ja urn pannakse Westminster Abbeysse 1727. aastal maetud kolleeg Sir Isaac Newtoni kõrvale, kelle juurde on maetud 1882. aastal ka Isaac Newton. Mälestusteenistusel on lisaks Redmayne’ile kohal ka Felicity Jones, kes mängis samuti “Kõiksuse teoorias”, Queeni kitarrist Brian May ja modell Lily Cole.

Felicity Jones koos kihlatuga Scanpix
Lily Cole Scanpix