FOTOD: Toomas Hendrik Ilves saabus kauni kaaslannaga Arvo Pärdi juubelile... Evelin paar meetrit eemal

 (311)
Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Kupce
Toomas Hendrik Ilves ja Ieva KupceFoto: Andres Putting

Nagu president Toomas Hendrik Ilves astus oma eelmise naise juurest Evelini kõrvale, saabus ta täna Arvo Pärdi 80. juubelile pühendatud kontserdile Noblessneris kaaslannaga, kellega teda nähti ka Riias einestamas.

Mees saabus Läti kaitseministeeriumi riikliku küberjulgeolekupoliitika koordineerimissektsiooni juhi Ieva Kupcega kahekesi presidendi esindusautos ning pool minutit hiljem võis kõigest paar meetrit eemal sammumas näha Evelini. Kaks pole küll kohtuseadus, ent kes teab - arvatavasti on avalikkuse silma alt eemal vähemalt kolmandatki korda kohtutud ning presidendi ja lätlanna vahel tekkimas midagi erilist?

Sellest ajast, mil Ilves uue kaaslannaga seltskonda ilmub, on tänaseks möödas juba palju aastaid ning selleks eelmiseks polnud keegi muu kui Evelin Ilves, endise nimega Int-Lambot. Otsides tähendusrikkaid seoseid, siis nagu Kupcegi puhul, tabati ka Toomase ja Evelini esimene kõmufoto neist koos eemalt ja nende endi teadmata - Untsakate plaadiesitlusel Sakala keskuse juures asuvas sirelipõõsas 1998. aasta suvel. Kuigi avalikult elukaaslased, ilmusid Evelin ja Toomas esmakordselt pidulikult presidendi vastuvõtule 2000. aasta vabariigi aastapäeval.