FOTOD: Vaata, mis nägu on prints Harry pärast pikka polaarööd külmkambris

 (3)
Prints Harry külmkambris
Prints Harry külmkambrisFoto: DARREN STAPLES, AFP

Prints Harry veetis öö vastu teisipäeva polaarsimulaatoris, et saada omal nahal tunda, mida tähendab kärekülm lõunapoolusel, kuhu ta pisut enam kui kahe kuu pärast suundub.

Et lõunapoolusel ees ootavast kliimast aimu saada, veetis prints 20 tundi külmikus, kus oli 31 miinuskraadi ning tuul puhus 20 meetrit sekundis, kirjutab USA Today.

Külmkambrist väljudes naljatas prints, et oli päris jahe magada. Kõige raskem osa simulatsioonist oli siniverelise sõnul kambrisse sisenemine.

29-aastane prints Harry, kes veel hiljuti Afganistanis teenis, suundub Antarktikasse heategevuslikule võistlusretkele, et aidata koguda raha vigastatud sõjaväelastele.

The Virgin Money South Pole Allied Challenge nimeline võistlus saab stardi novembris ning kestab 15 päeva. Kokku läbivad retkelised karmides tingimustes 335 kilomeetrit.

Retkel osaleb kolm meeskonda endisi sõjaväelasi, millest prints Harry on valitud juhtima Suurbritannia tiimi. Ameeriklaste gruppi juhib vampiirisarja "Puhas veri" ("True Blood") näitleja Alexander Skarsgard ning Kanada ja Austraalia ühendvõistkonda narkosarja "Võrgustik" ("The Wire") staar Dominic West.