Freddie Mercury ema tunnistas, et ei teanud poja haigusest ja orientatsioonist midagi: ta kaitses mind


Freddie Mercury ema tunnistas, et ei teanud poja haigusest ja orientatsioonist midagi: ta kaitses mind
Foto: Scanpix

Mõned päevad tagasi möödus 28 aastat legendaarse muusiku Freddie Mercury surmast. Staari ema on avalikkusele tunnistanud, et ei teadnudki, mis haigus poega näris.

Queeni ninamees suri AIDSist tulenevasse bronhopneumooniasse (koldeline kopsupõletik), kuid oma emale ta raskest seisundist ei rääkinud, vahendab Mirror.

Staari ema Jer rääkis oma viimases intervjuus poja viimastest päevadest ning tõdes, et kuigi ta käis pojal külas, siis AIDS-ist ta midagi ei teadnud. "Muidugi käisin. Ta ei pidanud midagi rääkima, kuigi ma sain ju aru, et on väga raskelt haige."

Lisaks oma haigusele ei rääkinud Mercury emale ka oma orientatisoonist. "Kodus ei arutatud ei tema seksuaalsust ega haigust. Ta ei kaitses meid."

Jer selgitas, et kuigi tänapäeval on asjad teisiti, siis toona oleks rääkimine kõik keerulisemaks muutnud. "Toona oleks tal meile rääkimine väga keeruline olnud ning me austasime ta tundeid. Freddie hoidis töö ja kodu eraldi."

Mercury ema Jer suri 2016. aastal, kuid 2012. aastal antud intervjuus tunnistas, et ei tunne, et poja surmast nii palju aega möödas oleks. "Mulle tundub ikka, et ta on olemas, sest ta muusikat mängitakse nii tihti."