Go Away Bird ei anna enne plaadi ilmumist ühtegi kontserti: me ei taha esineda lihtsalt esinemise pärast!


Go Away Bird
Go Away BirdFoto: Pressimaterjalid, Eesti Laul

Pühapäevahommikuses jutusaates “Hommik Anuga” andis Anu Välba Eesti Laulu finaali pääsenud alternatiivbändile Go Away Bird ülesandeks tunni ajaga sepistada täiesti uus meloodia laulule, mille kirjutas 1975.aastal Kustas Kikerpuu ja esitas Heidy Tamme. Üksi bändiliige polnud lugu varem kuulnud ja nii sündiski kõigest tunni aja vältel ühele rõõmsale estraadipalale sünge ja melanhoolne vastandversioon. Hoolimata kiirest pealehakkamisest ja õnnestumisest tunnistasid aga kõik muusikud kui ühest suust, et lugude sepistamine tegelikult sama kiirelt ei käi ja enne sügisel ilmuvat plaati on nad täielikult loobunud kontsertide andmisest.

“Kuigi esinemispakkumisi on palju, oleme me teinud otsuse, et näeme vaeva hoopis oma esimese albumi kallal ja lihvime selle nii perfektseks kui vähegi suudame,” sõnas bändi sinijuukseline solist Hanna Parman. “Aega pole, kolmekesi on keeruline anda kontserti, mis poleks akustiline. Ja me ise tahaks ka, et esimesed kontserdid oleksid nii läbimõeldud, et kuulajad saaksid pildi meist, et poleks lihtsalt esinemine esinemise pärast,” lisas kollektiivi loominguline mootor Stanislav Bulganin.

Intervjuust selgus ühtlasi, et tegelikult polnud ansambli Go Away Bird sünd sugugi juhuslik — Stanislav otsis sobilikku naislauljat vähemalt 7 aastat, kuniks viimaks Hanna leidis. “Ta oli toores ja äge kuju, täpselt see, mis vaja. Pealegi, suurepärane viisipidamine on viimane asi, mis selles konkreetses bändis oluline on,” muigas ta. “Leidsin Hanna Von Krahli baarist, kus ta karjus ühes punkbändis. Ma siis küsisin, kas ta muidu laulda ka ikka oskab. Vastas, et oskab.”