Grete Paia utsitab valima: me näeme iga päev, kuidas valeväited lõhuvad mitmekesisust ja suurendavad vastuolusid!

 (22)
Eesti Laulu 2. poolfinaal
Eesti Laulu 2. poolfinaalFoto: Karli Saul

Lauljatar Grete Paia on võtnud südameasjaks oma fännide poliitilise harimise ning saadab otse Brüsselist olulise sõnumi sellest, miks on oluline täna valima minna.

"Sina ju tahad oma tulevikku ise valida?" küsib ta retooriliselt. "Maailmas on palju probleeme, alates rändest ja lõpetades kliimamuutustega. Neid probleeme on kergem lahendada, kui seda teha ühiselt. Euroopa Liit toetab innovatsiooni ja investeeringuid, mida on vaja näiteks kliimamuutuste leevendamiseks. Samuti töötab EL selle nimel, et kaitsta meie elulaadi ja eraelu puutumatust. Sinu hääl annab selleks vajaliku jõu."

"Me näeme iga päev, kuidas kummutamata jäävad valeväited lõhuvad mitmekesisust ja suurendavad vastuolusid. Me näeme, kui habras demokraatia võib olla. Euroopa Liit on rajatud põhiõiguste ja demokraatlike põhimõtete ühisele tunnustamisele. Hääletades nõuad nende õiguste täitmist nii enda kui ka teiste nimel. Seekord ei tohi jääda lihtsalt õnnelikule tulevikule lootma. Igaüks meist peab võtma selle eest vastutuse," kirjutab ta, lisades juurde hashtagid #seekordlähenvalima, #thistimeimvoting ja #europeanparliament.