Hannes Võrno astub Haberi ja Pilleri kaitseks välja: kodu ja kodutunne on lapsele tähtis

 (21)
Hannes Võrno
Hannes VõrnoFoto: Ardo Kaljuvee, Ajakirjade Kirjastus

Sel nädalavahetusel LP-s ilmunud lugu Shishi omanikest Mart Haberist ja Taivo Pillerist, kes saavad peagi surrogaatema abil perelisa, on kutsunud esile mitmeid avalikke sõnavõtte. Hannes Võrno, kes on paariga tuttav, astub oma blogis nende kaitseks välja.

Hannes Võrno kirjutab oma blogis, et tunneb Taivot ja Marti, nad pole küll suured sõbrad, kuid siiski teretavad üksteist.

"Hea maitse, suurepärase stiilitunnetuse ning selle kõige juures sillerdava ärivaistuga. Kuulumata nende lähiringi, ei ole mul olnud au külastada nende linna- või suvekodu. Nende lähemad sõbrad, keda on kutsutud ja keda on palju, nii mehi kui naisi, väga armsaid inimesi, on rääkinud neist elamistest ülivõrdes."

"Ma astun täna suure sammu ja ütlen selle kartmata välja. Taivo ja Mardi kaitseks. Mul on kahju, et Eesti on teiste riikide sabas, siiske ninaga ja kuulekalt, püüdmas seadustada ja sättida nende kahe ja veel sadade naiste ja meeste elu mingi olematu ühiskondliku moraali ja lodeva poliitilise porduelu imidži parandamiseks. Teha sellest poliitiline, ühiskondlik või propagandistlik kuldvõtmeke, tegelikult üksnes oma karjäärile mõeldes, on piinlik."

Seotud lood:

"Tead, ma usun, et nii nagu sinu jõululauas, kus istub pere koos ja hoolib kõikidest traditsioonidest ning headest tavadest, kasvavad lapsed ka Taivo ja Mardi või kelle tahes ilusas kodus. Kodu ja kodutunne on lapsele tähtis.

Loe pikemalt Hannes Võrno blogist!