Harry astus esimest korda pärast Megxitit avalikkuse ette šokeeriva pihtimusega: olen seitse aastat teraapias käinud

 (28)
Harry astus esimest korda pärast Megxitit avalikkuse ette šokeeriva pihtimusega: olen seitse aastat teraapias käinud
Foto: Scanpix

Prints Harry paljastas eile, et on viimased seitse aastat teraapias käinud ema surmaga hakkamasaamiseks. Investeerimisalasel tippkohtumisel Floridas esmakordselt pärast Inglismaalt lahkumist üles astunud prints teenis oma esimese ülesastumisega ilmselt 500 000 kuni miljon naela.

Harry rääkis kõnes, mille juhastas sisse abikaasa Meghan, oma vaimsest tervisest ja tunnistas, et on püüdnud viimastel aastatel üle saada oma ema kaotusest teraapia abil. Ta rääkis sellest, kuidas lapsepõlvesündmused on teda mõjutanud ning ta on abi saamikseks professionaalide poole pöördunud.

Kohalolnute sõnul puudutas ta oma kõnes ka Megxitit (Meghani ja Harry lahkumist Inglismaalt), sõnades, et see on olnud raske nii talle kui Meghanile, ent nad ei kahetse otsust astuda kuninglikust rollist eemale, sest ta soovib kaitsta oma perekonda.

"Ta ei taha, et Meghan ja poeg Archie peaks läbi elama seda, mida tema lapsena," selgitas kohalviibinu Daily Mailile.

Kõik rääkinud allikad on palunud anonüümsust ja saladuseloor on tippkohtumise ümber. Kuuldavasti kinnitas Harry aga seal sedagi, et kuigi ta tundis end kuningaperes lõksus olevat ja lahkumine on olnud raske, on tema suhe kuningannaga korras.

Tippkohtumise eesmärk on arutleda, kuidas tulevikupõlvkondadele kindlustada jätkusuutlik majanduslik tulevik. Kohal viibis teadaolevalt arvukalt miljonäre ja mõjukaid inimesi.