Heimar Lenk: mind sügavalt vaevab väljaspool Tallinnat ja Tartut valitsev vaimuvaesus

 (167)
Õiged keskerakondlased Võrus
Õiged keskerakondlased VõrusFoto: Anni Õnneleid

Endine poliitik ja terve elu Tallinnas elanud Heimar Lenk on nüüdseks kõigega Põlvasse armastuse juurde kolinud. Samas peab mees tunnistama, et rääkida ei ole seal kellegagi.

Põlvas rahu nautiv Lenk selgitab, et kuigi leiab inimesi, kellega on tore rääkida, siis sügavamat vestlust saab arendada vaid elukaaslasega.

"Kui miski tegelikult mind sügavamalt vaevab, siis on see vaimuelu vaesus väljaspool Tallinna ja Tartut."

Lengi sõnul on inimestel eelkõige puudu mõtlemisest. "Mõtlemist on eestlastel vähemaks jäänud. Inimesed on aktiivsed, siirad ja toredad, ent keeruline on leida kedagi lisaks abikaasale, kellega oleks huvitav vestelda. Lihtsa ajaviite ja seltskondlikkuse järele puudust ei ole, aga intellektuaalsete vestluste järele küll."

Samuti tunnistab endine poliitik, et väikelinn ei ole ega ilmselt ei võtagi teda täielikult omaks. "Ei ole ja ei võtagi! Ei ämm ega kogukond," ütleb Heimar järsult. Isegi kohalik ajaleht Koit avaldas Lõuna-Eesti piirkonnas kandideerinud rahvasaadiku kohta aastate eest artikleid pealkirjadega: "Pealinna mees, mine koju tagasi!" ja "Ära too oma Tallinna reegleid siia!", ehkki just sellest paigast hääletas rahvas teeneka keskerakondlase koguni neljal korral Toompeale end esindama.

Pikemalt Heimar Lengi mõttekäikudest saad lugeda värskest Kroonikast siin.