Heimar Lenk on õnnelik, et ei saanud Riigikokku: pead istuma saalis, ja töötunde täis tegema selleks, et saaks autoga tasuta sõita

 (38)
Ränderaamistiku arutelu riigikogus
Ränderaamistiku arutelu riigikogusFoto: Jaanus Lensment

"Miks ma ei osutunud valituks? Asi oli selles, et mul oli juba suvel tahtmine valimistest mitte osa võtta. Elu on liiga lühike ja elus võiks ka teha midagi muud peale poliitika – tahan pü­hen­duda kirjutamisele," rääkis Kroonika Heimar Lenk, kes veetis viimased 16 aastat Toompeal Riigikogus.

"Erakonnal oli vaja hääli ja Jüri Ratas käis korduvalt peale, ma nõustusin. Kui sa oled erakonna liige, siis ükskõik kui vähe hääli saad, meeskonnale on see ikka abiks. Teine aspekt on muidugi see, et Keskerakonnas on mitmeid konflikte ja mina kui põlis-savisaarlane, ei saanud valimiskampaaniaks erakonnalt mingit toetust ja jäin reklaamist ilma. See mõjutab tulemust väga. Pidin tänava peal oma valijaid otsima ja inimestega rääkima," kirjeldab valmiste-eelset aega Lenk.

Ta möönab, et summade vahe on suur, kui sa oled saanud Riigikogu palka ja nüüd jääd pensionile, kuid tal on sääste. "Mul on vedanud abikaasa Hellega, kes on eluaeg töötanud pangan­duses. Ta on kindlustatud naine. Kui naljaga öelda, siis ta toetab mind."

"Mul kujunebki välja selline olukord nagu kuulsatel heliloojatel ja kirjanikel, et nad elavad kellegi mõisas. Jään elama Hellega Põlvasse, kuid jätkan ka tööd Tallinna Televisioonis, kus mul on igal kolmapäeval saade "Meedia keskpunkt". Järgmisel kuul tuleb välja kolmesajas saade."

Loe ka teiste endiste riigikogulaste plaanidest tulevikuks uuest Kroonikast.