Henrik Kalmet heategevuslikust stand-upist: tundus imelik või vale öelda, et kuulge, andke oma raha meile, meil on äge asi!

 (1)
Henrik Kalmet heategevuslikust stand-upist: tundus imelik või vale öelda, et kuulge, andke oma raha meile, meil on äge asi!
Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia

Laupäeval toimub Kultuurikatlas Kinoteatri heategevuslik etendus „Eriolukord ruudus”. Või õigupoolest etendused, sest kaks esimest on loo trükkimineku ajaks juba välja müüdud. Igale etendusele „mahub” 1000 inimest ja kui piletiostjaid jagub, on Henrik Kalmet valmis kasvõi 24 tundi järjest etendusi andma ja seda mitte palga teenimiseks, vaid Toidupanga toetuseks.

Eesti Päevalehele antud intervjuus tõdeb Kalmet, et ta hakkas Paul Piigiga selle materjaliga töötama, sest praegune aeg on nii eriline ja teistmoodi. "Asjad on pea peal ja sellesse dissonantsi tekibki huumor. Vaatasime, et kokku on saanud täitsa tore asi, mis kõnetab just praegu."

"Aga tundus imelik või vale öelda, et kuulge, andke oma raha meile, meil on äge asi! Mõtlesime, mis saaks meie panus praeguses olukorras olla? Näitlejana loogiliselt võttes ju midagi muud teha ei oska ja praktiliselt kõik head muinasjutud on ka sisse loetud… Niisiis – heategevuslik etendus," selgitab ta, kuidas idee sündis ja tunnistab, et Kinoteater valis Toidupanga toetamise, kuna see on hästi laiapõhjaline ja arusaadav koht.

Kuidas eriolukorras etendus välja näeb ja miks unistab ta kas või 24 tundi jutti esinemisest, loe tänasest Eesti Päevalehest SIIT