Henrik Kalmet nuriseb Kroonika intervjuu pealkirja üle. Aita valida parem!

 (32)
Henrik Kalmet
Henrik KalmetFoto: Priit Simson

Henrik Kalmet, kes eelmisel reedel Kroonikale avameelse intervjuu andis, nurises Raadio 2 saates, et artikli pealkiri oli sootuks muu kui intervjuu mõte, mis tema vaatenurgast ennekõike filmi promo pidanuks olema.

Kalmet tõi raadiosaates näiteks hiljutise intervjuu ajakirjale Kroonika, mis reklaamis lugu pealkirjaga "Mul ei ole oma maja, autot, naist ega lapsi". Raadios selgitas ta: "Ma ei öelnud seda tsitaati järjest. Minult küsiti: "Kas sul auto on?", "ei". "Kas sul maja on?", "ei". "Kas sul naine on?", "ei". "Kas sul lapsed on?", "ei"," meenutas Kalmet Kroonika intervjuud. Kalmeti sõnul lõigatakse trükiajakirjanduses sõnad ja laused tihti kokku nii nagu ajakirjanikule sobib.

Ta ei nurisenud ainult Kroonika üle, ka televisioonis esinedes on ta tihti olukorras, kus tahaks tutvustada näiteks uut filmi, kuid saatejuht pistab kätte mingi suvalise eseme, millest kümme minutit rääkima peab: "Keegi ei teagi, et miks sa seal saates käisid. Siis on Kroonika intervjuu, kus filmist ei teata mitte midagi, ainukesena teatakse, et sul pole naist, lapsi, sõpru, mitte midagi."

Intervjuud, kus 13 korda filmi pealkiri "Ükssarvik" mainimist leiab, saad lugeda siit!