Hertsoginna Kate'i terviseandmeid ajakirjanikule jaganud medõde tegi enesetapu

 (188)
Hertsoginna Kate'i terviseandmeid ajakirjanikule jaganud medõde tegi enesetapu
afp/scanpix

Täna leiti surnuna Londoni Kuningas Edward VII haigla õde, kes andis informatsiooni Cambridge'i hertsoginna Catherine'i tervisliku seisundi kohta Austraalia raadiojaama ajakirjanikule. CNNi teatel oli tegemist ilmselt enesetapuga.

Haigla sõnul leiti neli aastat haiglas töötanud õde nimega Jacintha Saldanha täna surnuna oma korterist, vahendab BBC. Haigla teatel oli tegu "esmaklassilise õega". Saldanha oli kahe lapse ema ja abielus.

Politsei sõnul said nad väljakutse kell 9.35 Londoni kesklinnas asuvasse korterisse, kust leiti naise surnukeha.

Scotland Yardi esindaja teatas, et naise surma asjaolusid uuritakse, kuid esmapilgul ei ole põhjust oletada, nagu oleks naise surma puhul "kahtlaseid asjaolusid".

Londoni Kuningas Edward VII haigla teatas hiljuti, et kahetseb sügavalt, et andis informatsiooni Cambridge'i hertsoginna Catherine'i tervisliku seisundi kohta Austraalia raadiojaamale, kust haiglasse helistati ja tutvustati end kui kuninganna Elizabeth II ja prints Charlesi.

Sydney raadiojaama 2Day FM kaks saatejuhti veensid haigla personali, et on kuninglikud kõrgused ning nad ühendati teisipäeva varahommikul hertsoginna isikliku põetajaga.

Austraallastele anti seejärel ülevaade hertsoginna seisundist.

„See telefonikõne anti osakonda edasi ning toimus lühike vestlus ühega õdedest. Kuningas Edward VII haigla kahetseb sügavalt seda intsidenti,“ ütles haigla pressiesindaja.