HIIGELGALERII: Üks mees ja üks kampsun ehk Mark Soosaare kuulikindel Kihnu troi läbi aegade

 (1)
HIIGELGALERII: Üks mees ja üks kampsun ehk Mark Soosaare kuulikindel Kihnu troi läbi aegade
Fotokollaaž: Delfi

Täna lahvatas uudis, et sotsiaaldemokraat Mark Soosaar on esitanud avalduse parlamendisaadiku kohalt lahkumiseks. Nii X, XI kui ka XIII Riigikogu koosseisu kuulunud Soosaar on eestlasi poliitikamaastikul teeninud pea terve igaviku ning tema tegemistes on teda alati saatnud ikooniliseks kujunenud Kihnu kootud kampsun ehk troi.

Filmimees ja poliitik Mark Soosaare firmamärgiks on viimased 40 aastat olnud Kihnu kootud kampsun, milles ta vabariigi aastapäeval nii presidenti kätleb kui Manija saarel lammastele heina ette viskab. "Esimese Kihnu troi kudus mulle Kaerametsä Siina oma lammaste villast kuskil 1970. aastate algul," meenutas Soosaar aasta alguses Õhtulehe veergudel.

"Kuulsaks sain ma selle troiga tegelikult tänu Priit Pärnale, kes Sirbis ilmunud aasta tegijate rubriigis oli mind troisse toppinud ning allkirjaks pannud "Mark Kihnu kuulikindlas"," seletas ta.

Kihnu kampsun on Soosaare keha katnud ka riigikogus istudes ning mees on paljastanud, et külmematel aegadel on ta selga tõmmanud lausa kaks või isegi kolm troid.

Kui mõningad on mõelnud, kas mees kannab alati ühte ja seda sama kampsunit, siis intervjuus selgus, et Soosaarele on traditsiooniks saanud aasta algul, enne vabariigi aastapäeva, endale uus kampsun lasta kududa, millega ta on käinud ka vabariigi aastapäeval presidendi vastuvõtul.

Seotud lood:

Vaata ja meenuta Mark Soosaare kuulsat kampsunit läbi aegade!