Hingelist laulupeo muusikat! Andre Maakeril ilmub varsti uus album


12.veebruaril 2014 ilmutab kitarrist Andre Maaker plaadi "Minu laulu pidu", millel ta esitab laulupidude laule akustilisel kitarril. Kava valik sai Maakeri sõnul kokku nendest lugudest, mida laulupidudel esitatud ja kitarristile kõrva on hakanud. Nii on plaadile salvestatud laul “Sind surmani” (A.Kunileid/L.Koidula), mida kanti ette juba esimesel üldlaulupeol 1869. aastal Tartus, aga ka 2014. aasta laulupeo jaoks kirjutatud nimilugu “Puudutus” (T.Kõrvits/K.Ehin).

Laulud kõlavad kammerlikus seades akustilisele kitarrile. Kitarriseaded on Maakeri enda loodud, sidudes endis nii uut ja vana, selget kompositsiooni ja vaba improvisatsiooni, suursugust marssimist ja vaikset hõljumist.

Andre Maaker selgitab: “Mulle on ikka oluline olnud see, mis toimub minus endas. Tihtilugu aga jääb selle toimumise tundmine ja tajumine tahaplaanile, sest kiiret tegutsemist nõuavad: piimapuder, teede ehitus, pensioniea tõus, libeduse tõrje, pangalaenu makse, sõjaline sekkumine, torustiku leke, tolmuimeja toru, tähtaja ületamine, ESM, FIFA, NATO, EMTA, WTA...(jätkub)"

Plaadi avalugu: "Sind surmani":

Ühtlasi toimuvad plaadiesitluskontserdid 12.-22.veebruarini üle Eesti:

12.02 Rapla Kultuurikeskus,

13.02 Kloostri Ait, Tallinn,

14.02 Anija Mõis, Harjumaa,

15.02 Rae vana koolimaja, Vaskjala, Harjumaa,

19.02 Võru Kultuurimaja "Kannel",

20.02 Viljandi Muusikakool,

21.02 Tartu Laulupeomuuseum,

22.02 Loona Mõis, Saaremaa.