Igor Gräzin õpib teoloogiat: üllatusin, kui palju on minu ümber neid inimesi, kes enne oma usust ja kirikuskäimisest ei rääkinud

 (7)
Igor Gräzin
Igor GräzinFoto: Madis Veltman

Poliitik Igor Gräzin on alustanud õpinguid teoloogia vallas. "Ma õpin eksternina Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituudi teoloogia teaduskonnas teisel kursusel," rääkis mees Õhtulehele.

"Alates sellest ajast, kui ma läksin teoloogiat õppima ja hakkasin sel teemal rohkem sõna võtma, olen ma pannud tähele kahte asja," sõnab Igor.

"Esiteks – selgub, et minu tuttavate hulgas on palju neid, kes koputasid õlale ja ütlesid, et tead, Igor, ma olen ka kristlane, selle ja selle koguduse liige. Mulle tuli üllatusena, kui palju on minu ümber neid inimesi, kes enne oma usust ja kirikuskäimisest ei rääkinud."

"Teine asi on see, et inimesed, ka võhivõõrad, tulevad minu kui poliitiku juurde mingisuguse olmeprobleemiga, aga kümne minuti jooksul selgub, et tegelikult pole neil mure küttepuude või kanalisatsiooniga, vaid neil on hingehäda ja nad tahavad sellest rääkida."

Loe refereeritud intervjuud pikemalt värskest Õhtulehest!Aitäh vastamast ja head loosiõnne!
Rannap Roostevaba maailm