Igor Gräzin seadusemuudatusest: ükskõik, kas Viiol ei maksa pennigi 10 või 30 aastat!

 (44)
Igor Gräzin seadusemuudatusest: ükskõik, kas Viiol ei maksa pennigi 10 või 30 aastat!
Foto: Ilmar Saabas

Täna valgustas reformierakondlasest riigikogu liige Igor Gräzin ETV saates "Ringvaade" seadusemuudatuse tagamaid, mis hiigelvõlgnik Avo Viiolu õlult võlakoorma 20 aastat varem kergitab.

"See on suhteliselt ükskõik, kas ta ei maksa mitte pennigi 10 või mitte pennigi 30 aastat!" arvab Gräzin ja toonitab, et see polegi probleemikoht. "Viiolil on sissetulek ja Eesti seadustele vastavalt oleks nõuet pöörata väga keeruline. Pankrotti läks ta ju kui füüsilisne isik," põhjendab Gräzin.

Et veelgi õli tulle valada, võrdleb Gräzin Viioli juhtumit laenu andmisega Kreekale. "Me anname hunniku raha Kreekale. Mis te arvate, et neil pole sissetulekut, et see tagasi maksta või?" muigab ta intervjuus Marko Reikopiga. "Või võtame USA näite! Kui Bernard Madoff 5 triljoni dollariga NASDAQi alt tõmbas, kas siis Ameerika Ühendriigid on rumalad, et seda raha temalt kätte ei saa?"

Kõik pole siiski aga veel kadunud, nendib poliitik. "Kui Viioli karistus aegub, siis on ta tõesti seaduse ees puhas poiss, aga meil on õigus nõuda kompensatsioon selles ulatuses, milles ta riigile kahju tekitas," vihjab ta.

Mis Sina arvad, kallis Publiku lugeja? Kas selline olukord ajab Sind vihale?