Igor Gräzinist saab vaimulik: õnneks puudub mul vajadus tegeleda poliitikaga palga eest

 (15)
Igor Gräzinist saab vaimulik: õnneks puudub mul vajadus tegeleda poliitikaga palga eest
Foto: Tiit Blaat

Olles pettunud Eesti poliitikas, Reformierakonnas ja jõudnud europarlamentääri ametis veendumusele, et kadunud on ausus ja inimlikkus, tegi Igor Gräzin (67) oma elus totaalse kannapöörde.

Igor läks tudeerima vaimulikuks ja kavatseb nüüd vaadata, kas moraal ja vabadus, Euroopa kristluse alged tulevad tagasi või ei tule kohe üldse.

"Õnneks puudub mul vajadus tegeleda poliitikaga palga eest ja mul on vabadus võtta endale aega, et saada targemaks," seletab Igor Gräžin. "Usuteaduse Instituut oli ideaalne valik kokkupuuteks kõlbelise ühiskonna ja poliitikaga – nii ainete kui ka õpetajate poolest, nagu näiteks dogmaatikaprofessor Arne Hiob ja homileetikaõpetaja vanameister Eenok Haamer. Kust veel leiab sellist pedagoogide konstellatsiooni?"

Gräzin loodab peagi olla valmis ordinatsiooniks, kiriklikuks sisseõnnistamiseks. Samal ajal on ta ise külalislektor Tallinna Ülikoolis ja varsti ilmub tal kahasse Indrek Graubergiga kirjutatud teaduslik raamat.

Eelmisel aastal Reformierakonna ridadest lahkunud Gräzin lubab ühel päeval naasta poliitikailma uueks looma: "Kui on valikuvabadus, kas minna poliitikasse lollina või targana, siis valik on selge. Aga see võtab aega!"

Rannap Roostevaba maailm