Isa otse põrgust? Loe, kuidas Amy Winehouse`i isa Mitch oma tütre maha müüs

 (8)
Isa otse põrgust? Loe, kuidas Amy Winehouse`i isa Mitch oma tütre maha müüs
Scanpix

Eesti kinodes jookseb juba mõnda aega Asif Kapadia film "Amy". Ilus ja valus film toob lugejate ette seigad, millest pole varem räägitud. Paljuski näib, et Amy allakäigu taga polnud vaid tema narkolembene abikaasa Blake Fielder-Civil, kellest ta lõpuks lahutas, vaid tema enda vanemate rumalus. Amy taksojuhist isa oli ahne ja tema ema lihtsalt rumal.

Dokumentaalfilmist ilmneb, et kui Amy laulab hitis "Rehab": "... my daddy thinks I'm fine", siis tegelikult räägib ta läbi laulusõnade oma lugu. Tõepoolest - Amy`le soovitati taastusravi, kuid nagu mullu 3.juulil linastunud Asif Kapadia dokumentaalfilm "Amy" paljastab, arvas muusiku isa Mitch Winehouse, et tütrega on kõik korras. Amy küsis isa käest, kas ta peaks taastusravile minema, kuid isa arvas, et tütrega on kõik korras ja kiirustas teda tagant, et too läheks hoopis tuurile. Paraku polnud tuur eriline õnnestumine, sest Amy oli sageli nõrk ja purjus. Kui lõppude lõpuks otsustati Amy viia taastusravile, siuansid inimesed kaameramehi, kes Amyt kuni haglaukseni saatsid. Paraku ilmneb, et need kaameramehed, kes uimas peaga Amy teekonda haiglasse filmisid, olid tema isa palgatud. Pole ime, et Asif Kapadia dokfilm Amy isale ei meeldi.

Filmist ilmneb ka, et Amy kannatas aastaid buliimia all ja see algas tal väga noorelt. 14aastaselt lippas Amy tuppa ja teatas: "Ma leidsin ideaalse dieedi. Ma söön toidu ära ja siis oksendan selle välja!" Amy vanemad ei võtnud midagi ette ja tema buliimia süvenes.