Ivo Linna Kõigi Eesti Laulust: mul ei tekkinud kahtluse varjunditki, kas minna või mitte! Headus võidab alati kurja

 (41)
Ivo Linna Kõigi Eesti Laulust: mul ei tekkinud kahtluse varjunditki, kas minna või mitte! Headus võidab alati kurja
ERR

Tänahommikuses saates "Hommik Anuga" käis külalisena Ivo Linna, kes võttis kaasa Karl-Erik Taukari ja Antti Kammiste, kellega koos esimest ühist lugu "Loomulik sarm" esitleti, mis sai kirjutatud justnimelt Ivo 70.sünnipäevaga kaasnevate kontsertide tarbeks.

Anu Välba küsimuse peale, miks pole Ivo kunagi korraldanud enda väljamüüdud Saku Suurhalli kontserti, jäi vanameister mõttesse ning nentis: "Mulle pigem meeldib esineda väiksemates saalides, kus sa näed publiku iga silmapaari, kus tekib mingisugune hoopis teistsugune kontakt. Ma olen harjunud nende küla rahvamajadega ja tunnen seal ennast kindlamalt. Ma olen käinud ju Apelsiniga omal ajal suurtel lavadel esinemas, staadionitel kümnete ja sadade tuhandete ees. Aga ma pole tundnud, et noh, nüüd... Ei."

Kuna Ivo esineb ka Tallinna Lauluväljakul peetaval palju poleemikat põhjustanud Kõigi Eesti Laulul, ei saanud saatejuht küsimata jätta, miks ta seda tegema soostus, mispeale selgus, et Ivo oli esinema meelitanud poeg Robert. "Mul ei tekkinud ühtegi kahtluse varjunditki, kas ma sinna lähen või ei lähe. Meie ei kavatse hakata tegema seal suurt poiitikat ja kutsuma rahvast üles ei-tea-millele. Me teeme oma tööd ja pöörame pilgu selle poole, et meie lipukiri on headus. Headus võidab alati kurja ja kurjus, kibedus, õelus närivad seda kadedat olijat ennast ja see ei ole hea. Aga headus teeb alati asjad paremaks, selle nimel me lähme ja laulame rahva rõõmuks!"Aitäh vastamast ja head loosiõnne!