Jaak Joala poeg Janar meenutab: kui olin nagamann, saatis mulle pakiga mudelautosid onu Tom. Tom Jones. Ja onu Cliff ka.

 (17)
Janar Joala
Janar JoalaFoto: Tiit Blaat

Tänases laupäevalehes LP räägib esmakordselt avameelselt ajakirjanik Ingrid Veidenbergile oma isast Jaak Joala ainus järeltulija Janar Joala, kelle suhted muusikuga pigem jahedad olid. Miks? "Pigem oli asi selles, et ta oli minu sündides juba oma arust nii kõva rokkstaar, et tal ei olnud minu jaoks lihtsalt aega..." Ometi on Janaril lapsepõlvest meenutada mitte küll isa-poja lähedushetki, ent siiski huvitavaid momente.

"Alla Pugatšova käis meil Asula tänaval külas. Samuti Soome laulja Kirka on käinud. Kui olin veel nagamann, saatis mulle Inglismaalt pakiga mudelautosid onu Tom. Tom Jones. Ja onu Cliff ka. Cliff Richard," räägib Janar Joala, kel autosid enda sõnul kahjuks alles pole.

Kui aga uurida, millised mälestused Janaril lapsepõlvest meenuvad, siis pole need klassikalised isa-luges-muinasjuttu või käisime-koos-seal lood. Pigem meenuvad talle tänagi tuntud inimesed, kes isaga läbi käisid ja vanadel diapositiividel raskesti isegi äratuntavad on: "Näiteks umbes 20-aastane Reet Linna, samuti Ivo Linna ja Tõnis Mägi. Nad käisid mu isa ja emaga tihedalt läbi. Iff oli sel ajal koos Reedaga ja Mäks Virvega. Nemad olid meil pidevalt Asula tänaval külas. Võeti napsi ja jäädi meie poole ööbima. Mina olin oma magamistoas ja kui tahtsin hommikul pissile minna, ronisin üle põrandal magavate inimeste. Rahvast käis meil palju," meenutab Janar lapsepõlve.

Täispikka avameelset intervjuud Janar Joalaga saad lugeda 25. aprilli laupäevalehest LP.