Jälle jama! Endine abilinnapea Jaanus Mutli süüdistab Katrin Lusti ebaseaduslikus jälitustegevuses

 (108)
Jälle jama! Endine abilinnapea Jaanus Mutli süüdistab Katrin Lusti ebaseaduslikus jälitustegevuses
Fotokollaaž / Delfi

Eile õhtul eetris olnud saates "Võlakütid" ajas Ants Päär taga endist keskerakondlast ja Tallinna abilinnapead Jaanus Mutlit, kes oli jäänud väidetavalt ühele Pääri kliendile võlgu. Mõned päevad enne saate eetriaega saatis Mutli Lustile sõnumi.

"Hetkel puudub minul teave, milliseid teemasid ja millises kontekstis on käsitletud, minult pole kommentaari küsitud ega vastulause võimalust antud. Selleks aga, et saaksin otsustada omapoolsed sammud, on mul vajalik teada saada ka seda, kui kas ja kui suurel määral on saatelõigu tegemisel tegeletud eraviisilise jälitustegevusega ja/või ahistava jälitamisega minu või siis kolmandate isikute suhtes, mis mõlemad on Karistusseadustiku järgi karistatavad teod," kirjutas Mutli enda sõnumis.

Lust kinnitab, et ainukese asjana palus ta suvel Mutli käest kirja ja telefoni teel kommentaari. "Ühegi ukse taga mina käinud ei ole," ütles Lust, "Küll aga tundub mulle ajakirjanikuna, et tänapäeva inimesed on läinud nii teadlikuks ja tundlikuks, et kui neile helistada ja küsida kommentaari, siis on see juba ahistamine või räige privaatsuse rikkumine."

Loe pikemalt "Kuuuurija" veebist!Aitäh vastamast ja head loosiõnne!