Jamie Lee Curtis võitles kümme aastat karmi sõltuvusega: ma olen õnnelik, et üldse elus olen


Jamie Lee Curtis võitles kümme aastat karmi sõltuvusega: ma olen õnnelik, et üldse elus olen
Foto: Mario Anzuoni, REUTERS

Hollywoodi filmistaar Jamie Lee Curtis tunnistas, et oli kaheksa- ja üheksakümendatel suures sõltuvuses opiaatidest, mis oleksid võinud teda tappa.

59-aastane Curtis meenutas, et sõltuvus valuvaigistitest algas pärast operatsiooni, mille käigus lasi ta oma silmi kohendada. Kui tema enda tabletid otsa said läks ta oma pereliikmete ravimikappidesse varastama.

Jamie Lee mõistis, et peab abi otsima 1999. aastal. Siis tunnistas ta oma tegusid viimaks ka abikaasale Christopher Guestile.

Ka Curtise vanemad, kes samuti Hollywoodis kuulsad olid, vaevlesid mõlemad sõltuvuste käes. Tema isa Tony Curtis ja ema Janet Leigh kannatasid alkoholisõltuvuse all, ning tema vend Nicholas suri heroiini üledoosi tagajärjel vaid 20-aastasena.

Näitlejanna arvates on sõltuvusest vabanemine tema elu suurim saavutus. "Ma murdsin nõiaringi, mis hävitas mitu generatsiooni minu perekonnas," ütles ta.

Jamie Lee on varem tunnistanud ka seda, et alkohol on tema elus suurt, kuid halba rolli mänginud. "See on perekonna haigus. Minu suurim saavutus oleks surmani kaine püsida," ütles ta. Ta on praeguseks olnud kaine 20 aastat.