Jeremy Clarkson Soome maailma õnnelikemaks riigiks valimisest: juhuslikud möödakäijad saadavad sind per**e, liputajad ja inimesed tahavad sind nülgida

 (60)
Jeremy Clarkson Soome maailma õnnelikemaks riigiks valimisest: juhuslikud möödakäijad saadavad sind per**e, liputajad ja inimesed tahavad sind nülgida
Scanpix

Jeremy Clarkson, kes tänu saatele “Top Gear”on saanud reisida ümber kogu maailma, on pahane, et Soome tõukas troonilt Taani ning nüüd on meie põhjanaabrid ÜRO statistika järgi maailma õnnelikem riik. Nimelt meenutab mees oma Timesi kolumnis, kuidas teda seal korduvalt kuradile saadeti, ta liputajat kohtas ja pubides vaatavad kohalikud, nagu nad tahaks ta ära tappa.

“Eksperdid jõudsid sellise tulemuseni nii: nad läksid igasse riiki maailmas ja küsisid suvalistelt inimestelt, kas nad on eluga rahul. Juhtus lihtsalt nii, et Erik Helsingist vastas, et ta on tõepoolest õnnelik, samal ajal oma 50. unerohutabletti neelates ning seejärel koos noa ja pudeli odava viskiga vanni ronides,” on Clarkson pahane. “Ma ei saa aru, kas ÜRO selle peale üldse mõtles, et kuidas on see võimalik, et soomlased on õnnelikemad maamunal, ent samas nii paljud neist sooritavad enesetapu.” Clarkson viitab siin Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) statistikale, millest mees on välja lugenud, et Soome on Belgia järel Euroopas enesetappudelt teine riik. Ilmselt ei arvesta mees niisiis vanasse maailma kuuluvaks ühtegi Baltimaad, Poolat, Venemaad, Valgevenet, Ukrainat, Moldovat, Ungarit ja Sloveeniat.

“Soome on üks agressiivsemaid kohti, kus ma olen käinud. Teised Skandinaavia riigid on täis sotsidest inimesi, kes maksavad vabatahtlikult makse ja sõidavad oma pastelsete tõukeratastega prügisorteerimiskeskustesse, ent mitte Soomes. Seal on pidevalt pime, palju sääski ja juhuslikud möödakäijad käsivad sul põhjuseta per**e kerida. Üks mees näiteks võttis oma fallose püksist välja ja lehvitas sellega minu ees. Igas baaris, mida külastasin, oli vähemalt üks inimene, kes mind vaatas sellise pilguga, nagu mõtleks ta, kuidas mind nülgida,” kirjutas terava keelega Clarkson, justnagu ta pelgaks suisa Soomet uuesti külastada.