Johannes Tralla kritiseerib kodumaist koolisüsteemi: ma ei saa alati aru, kuidas peaksid Eesti lapsed mingite teadmisteni jõudma

 (127)
Johannes Tralla
Johannes TrallaFoto: Jaanus Lensment

Kuus aastat Brüsselist Euroopa uudiseid edastanud ERR saatejuht ja uudisteankur Johannes Tralla (34) otsustas eelmisel aastal Eestisse naasta. Tema lastest olid sirgumas tublid eurooplased ning lasteaias ja eelkoolis omandasid nad prantsuse keele. Kroonikale antud intervjuus tõdeb Johannes, et kujutas elavalt ette, kuidas ta laste sõpradega prantsuse keeles suheldes hätta jääks.

Mõlemad Trallade lapsed, Jakob (8) ja Emilia (3), on kakskeelsed ning valdavad võrdselt hästi nii eesti ja vene keelt ning poeg on teinud algust ka inglise keele õpingutega. Kuigi poiss on Johannese sõnul Eestis kooliga kenasti ohanenud, pakkusid Brüsseli õppemetoodikad lapsele suuremat koolirõõmu.

"Seal oli palju väljasõite, parkides avastamist ja koolis kokkamist. Ma ei saa alati aru, kuidas peaksid Eesti koolisüsteemis lapsed mingite teadmisteni jõudma ja samas säilitama avastamisrõõmu, mis tundub koolitee alguses kõige olulisem. Nii et mul on mõned küsimused, mida tahaksin haridusspetsialistidega arutada," räägib Johannes.

Loe edasi hiljutisest Kroonikast!