Julge naine! Liis Lemsalu tegi kaskadööritrikid ise

 (2)
Liis Lemsalu
Liis LemsaluFoto: Kristjan Mõru

Eesti esimest jõulufilmi “Eia jõulud Tondikakul” on lühikese ajaga käinud vaatamas ootamatult suur hulk publikut – 9. jaauari seisuga on filmi vaadanud 138 603 inimest ja kohe-kohe ületab see Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tehtud kassamenuki “Seltsimees laps” vaadatavuse! Sel põhjusel on kerkinud fookusesse ka lauljatar Liis Lemsalu (26) tervis, sest kõik kaelamurdvad trikid tegi Liis jõulufilmis ise – muu hulgas puu otsast allakukkumise…

Filmi ardenaliinirohkeimat stseeni, kus noor fotograaf (Liis Lemsalu) kaku pildistamiseks männi otsa ronis ja alla kukkus, filmiti kolmteist korda. Kaskadöör-julgestaja kinnitas lauljatarile riiete alla traksid ja köie, et enne kukkumist Liisi langemist pidurdada ja ta kinni püüda.

Režissöör Anu Auna (38) sõnul tegi Liis kaskadööritrikid spetsialisti, hinnatud kaskadöör Enar Tarmo julgestamise saatel. “Need õhulennud puu otsast maani olid reaalsed, turvatud ja ohutud,” ütleb Aun. “Sinna kohta, kuhu Liis kukub nii et lund lendab, oli maha pandud suur madrats. Katsime selle lumega ja kui suurt plaani filmisime, hüppas Liis madratsile tegelikult treppredelilt. Filmisime seda redelipulkade vahelt, et näitleja nägu ja lume lendamine ikka suurelt näha oleks.”

Liisi pole avalikkuse ees juba pikemat aega näha olnud, aga hea teada, et ta on elu ja tervise juures…