Jüri Ratas Lembit Ulfsakist: minu silmis oli ta mitmeski mõttes meie arhetüüp filmilinal

 (9)
Valitsuse pressikonverents
Valitsuse pressikonverentsFoto: Priit Simson

"Meie seast on lahkunud Lembit Ulfsak armastatud näitleja, lavastaja ja Eesti kultuuri suurkuju. Paljudele eeskujuks olnud Lembit Ulfsakit tunnustati veel Vabariigi aastapäeva paiku riikliku kultuuri elutööpreemiaga," kirjutab Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas oma ametlikus järelhüüdes armastet näitleja Lembit Ulfsakile.

"Lembit Ulfsak on ennast kinnistanud eestimaalaste mällu eelkõige oma suurepäraste filmirollidega. Tema osatäitmised on tuntud ja väärtustatud igas vanuses eestimaalaste seas. "Ukuaru", "Tulivesi", "Karikakramäng" on vaid mõned näited, mis kuuluvad vaieldamatult Eesti filmiklassikasse. Nooremad on alati hinnanud tema osatäitmisi filmides "Arabella, mereröövli tütar", "Röövlirahnu Martin" ning lastelavastuses "Mõmmi ja aabits".

Alles elasime kaasa tema liigutavale rollile Oscarile kandideerinud linateoses "Mandariinid". Lembit Ulfsaki sügavmõtteline tegelaskuju väljendas heatahtlikku ja ehteestlaslikku ilmavaadet. Minu silmis oli ta mitmeski mõttes meie arhetüüp filmilinal.

Minu siiras kaastunne Lembit Ulfsaki pereliikmetele, lähedastele, ametikaaslastele ning kõigile austajatele," kirjutab Ratas.