Kaameramees paljastas, millised olid traagiliselt hukkunud loodusemehe Steve Irwini viimased hetked ja sõnad

 (6)
Steve ja Bindi Irwin
Steve ja Bindi IrwinFoto: Kaader videost

2006. aastal 44-aastaselt astelrai rünnaku järel hukkunud austraallasest saatejuhi Steve Irwini kaameramees rääkis Austraalia televisioonis esmakordselt, millised olid Krokodillikütiks hüütud fanaatilise loodusemehe viimased hetked.

Kuigi oli teada, et surma põhjuseks oli 2,4-meetrine astelrai, kes torkas Queenslandi ranniku riffide vahel tema kohal ujuvat Irwinit südamesse, ei olnud kaameramees Justin Lyons siiani soovinud avalikult meenutada, mismoodi traagiline juhtum aset leidis, kirjutab ABC News.

"Kaamera köis ja ma arvasin, et filmin parasjagu suurepärast materjali, kui järsku pööras rai Steve'i poole ja hakkas väga kiiresti torkama, mitusada lööki paari sekundi jooksul. Filmisin, kuidas rai ära ujus, teadmata, et ta oli viga saanud. Alles siis, kui kaamera tagasi olin keeranud, nägin Steve'i...suures vereloigus. Alles sis sain aru, et miski oli valesti," meenutas Lyon.

Kaameramees rääkis, et kuulis ka Irwini viimaseid sõnu, kui aitas surmava haavaga meest paati tirida: "Ta vaatas mulle otsa ja ütles: "Ma suren". Need olid tema viimased sõnad."

Video juhtunust ei ole kunagi avalikuks tulnud ning Lyon kinnitab, et ei tea, mis sellest sai. Irwini lesk on aga varasemalt öelnud, et materjal on hävitatud.

Seotud lood:

Vaata osa dokumentaalfilmist "Ookeani surmavaimad olendid", mille tegemise käigus Irwin hukkus:

Rannap Roostevaba maailm