Kaire Vilgats: Lotte-sugune sõber võiks igal lapsel olla

 (7)
Kaire Vilgats: Lotte-sugune sõber võiks igal lapsel olla
Foto: Ilmar Saabas

"Lotte om headuse kehastus. Temasugune sõber võiks ju küll igal lapsel olla," leiab kolme lapse ema Kaire Vilgats. Laulja meelest peitub Lotte saladus tema ülimas positiivsuses ja oskuses näha alati kõiges helgemat poolt.


"Meie peres on Lottet vaadatud ikka. Praegu on poisid liiga suured ja tütar Lotte mõistmiseks veel liiga väike," ütleb Vilgats.

Sellegipoolest mäletab ta aegu, mil tema pojad oli Lottest võlutud. "Lotte on läbinisti positiivne ja pehme. Ta pole nii krutskeid täis nagu Karlsson, kuid ta on seiklushimuline. Lotte ja tema sõbrad on end Eesti turule hästi sisse söönud, neid võib Muumidega võrrelda," arvab Vilgats.

Samas on Vilgats kriitiline igasuguse massipsühhoosi suhtes. "Kui vaimustus läheb üle piiri, tuleb sellega tegeleda. Kõikjal on ju müügil see nänn ja kindlasti ei pea lapsele ostma tervet multifilmide sarja. Näiteks meie oma poegade Spiderman`i vaimustust ei toetanud," ütleb ta.

"Meil Lotte mänguasju pole ja tema jooke me ei joo. Kõik peab jääba ikka mõistuse piiridesse, siin on võimalik vanematel sõna sekka öelda."