Kallaletungi pärast vangis istuva kuulsa räppari ema süüdistab Rootsi riiki rassismis

 (14)
Kallaletungi pärast vangis istuva kuulsa räppari ema süüdistab Rootsi riiki rassismis
Scanix/Xposure

Rootsis vangis istuva USA räppari A$AP Rocky ema usub, et riik käitub tema pojaga ebaõiglaselt, naise arust võib rolli mängida tema poja nahavärv, vahendab TMZ.

Renee Black sõnab, et ta ei oska enda poega enam kuidagi aidata. Ta arvas, et Donald Trumpi pöördumine Rootsi riigi poole oleks olnud piisav poja vabastamiseks. Renee on pojaga vaid korra rääkinud pärast viimase arreteerimist juuli alguses.

Renee sõnab, et ei taha rassist rääkida, kuid ilmselgeid märke on raske ignoreerida. "Kui see kõnnib nagu part, prääksub nagu part, siis on see part," vihjab naine.

Rootsi prokuratuur põhjendab räppari vangistamist sellega, et mees võib vabaduses viibides Rootsist põgeneda. Prokuratuuril on neljapäevani aega, et otsustada võimaliku süüdistuse esitamise üle.

Juuli alguses jõudis Rootsi võimuesindajateni video, kus võis näha, kuidas räppar Stockholmis ühele mehele peksa annab. Väidetavalt ahistasid kallaletungi ohvriks langenud mehed räpparit üsna kaua.

Esmaspäeval teatas Rootsi prokuratuur, et kallaletungi ohvriks langenud mehele süüdistust ei esitata, kuna ta lõi räppari turvameest enesekaitseks.