Karmen Pedaru ei pea oma ilu nimel ise palju vaeva nägema: ma ei viitsi endaga tegeleda, minuga tegeletakse ju kogu aeg

 (9)
Karmen Pedaru
Karmen PedaruFoto: Ilmar Saabas

Maikuus 25-aastaseks saav Eesti supermodell Karmen Pedaru on kaunistanud nii paljude ajakirjade esikaasi, et ta ise pole kunagi arvet pidanud. Stiili- ja ilublogis Stellariumi värskes postituses paljastab kaunitar, kuidas ta on suutnud oma juukseid moeetenduste karmidele katsumustele vaatamata ilusana hoida — loomulikult tumepruunide juustega Karmen on olnud lilla peaga, mustade juustega, punaste ja oranžide kiharatega ning plaatinablond ning tema ellu mahub sadu moeshow`sid ja lugematul arvul pildiseeriaid.

“Kui Alexander McQueen veel elus oli, siis ühel showl värviti meil juuksed mustaks. Gallianol olid alati originaalsed lahendused, näiteks oranž parukas. Ja Louis Vuittoni showst jäi meelde afro parukas,” loetleb ta. Näiteid tõelistest juuksekatastroofidest on ohtralt — lokke keerates on kõrvetatud ära Karmeni otsaesine, kõrvetamise ohvriks on langenud ka kõrvad. Kuid mitte ükski lavale astumine pole jäänud sellepärast ära, põletatud kohale asetatakse spetsiaalne plaaster, millele lisatakse meik ja nagu öeldakse: show must go on!

Karmen ise alustab oma hommikuid juuksepesuga, kuid see on ka kõik. “Ma ise ei viitsi endaga tegeleda. Minuga tegeletakse ju kogu aeg. Viimati käisin Pariisis juuksuris, kus jäin magama,” meenutab ta. “Kord ostsin poest kiirustades vale värvi ja tulemuseks olid mustad juuksed. Kulus kolm-neli kuud, et must värv juustest välja saada. Käisin sellepärast sageli juuksuris ja isegi profid pidid palju vaeva nägema.”