Kärt Kross-Merilo varjas nooruse alastistseeni abikaasa eest aastaid: lõputult ei saanud see kesta, viimaks nägi ta selle siiski ära

 (18)
Kartulid ja apelsinid
Kartulid ja apelsinidFoto: Tiit Blaat

Tänavu möödub 30 aastat sellest, kui ekraanile jõudis Mats Traadi raamatu ainestel vändatud Peeter Simmi linateos “Tants aurukatla ümber“ — Õhtulehele antud intervjuus meenutabki Kärt Kross-Merilo, kellel tuli toona 19-aastasena teha selles filmis elu keerulisim alastistseen, milliseid koomilisi üleelamisi see talle edasises elus põhjustas.

"Meie lähenemine üksteisele oli erakordselt puine, ei mingit sensuaalsust, rääkimata seksuaalsusest," meenutab Kärt kõmulist stseeni, mida tal seejärel tuli oma nüüdseks juba endise abikaasa Märteni eest kiivalt varjata, eriti kui film kinost televisiooni jõudis.

"Olin juba lapseootel, kodune ja vaatasin, et pagan, täna õhtul on "Tants aurukatla ümber". Koristasin kähku telekava ära ja tegin Märtenile ettepaneku minna õhtul jalutama," muigab Kärt. "Aga ega nii lõputult saanud kesta, viimaks nägi ta selle koha siiski ära."

Loe edasi Õhtulehest!