Kas Anna-Maria Galojani kohtuasi on tõesti lõppemas?

 (88)
Kas Anna-Maria Galojani kohtuasi on tõesti lõppemas?
Foto: Andres Putting

Sel nädalal seaduse silme ette kutsutud Anna-Maria Galojani eestkõnelejate ja advokaatide meeskonna sõnul võib kogu juhtum peatselt lõpule jõuda. Asi venivat lihtsalt seetõttu, et tõlkimist vajab umbes 500 dokumenti ning tunnistajapingi koosseis on veel ebaselge.

Anna-Maria nõunik ja sõber Paul Halloran kirjeldab olukorda Londonis järgmiselt:

"Asjad sujuvad rahulikult. Täna pandi paika ajakavad, mille alusel toimub dokumentide jagamine Eesti ja Inglismaa kohtusüsteemide vahel. Järgmise kuu keskel leiab aset lühike istung, mille eesmärgiks on panna paika edasine sündmuskäik ning täispikk istung toimub mai lõpus, mis võib samahästi olla ka lõplik!

Miks asi praegu venib, on seetõttu, et 500 eestikeelset dokumenti on vaja inglise keelde tõlkida. Lisaks ootab Anna-Maria oma advokaatide meeskonnaga ka ülitähtsat tunnistajat, kelle nime hetkel veel avaldada kahjuks ei saa. Aga kuna Anna-Maria on siinsete võimudega laitmatut koostööd teinud, sai ta kohtunikult kiita. Ehk siis tundub, et skoor praegu on Galojan 4 ja Michal 0!"

Varem on nii Halloran kui Galojan avaldanud soovi kutsuda tunnistajapinki Toomas Hendrik Ilves, kes nende väitel ei saa kutsest keelduda ilma seadust rikkumata. Näis, mis siis edasi saab!