Kas Käbi teeb oma abikaasast presidendi? Saage tuttavaks - Kadi Tarand!

 (70)
Kas Käbi teeb oma abikaasast presidendi? Saage tuttavaks - Kadi Tarand!
Foto: Andres Putting

"Mina olen vaid kõneisik. Kogu taust, kuidas teeme, mida teeme, kellega sidet peame, see huge management (suur korraldamine – toim), mida, olgem ausad, etableerunud parteides teevad kümned inimesed, teeb Kadi koos mõne lähema sõbraga! Ma ütleks, ta on geniaalne mänedžer!" rääkis Indrek Tarand eurovalimiste eel oma abikaasast Kadi Tarandist. Naisest, kes seisab Indreku sõnul tema edu taga.

Eile arutas Keskerakonna juhatus läbirääkimiste algatamist Eesti Keskerakonna ja europarlamendi saadiku Indrek Tarandi vahel presidendi valimistel kandideerimise küsimuses. Aeg on heita pilk Indrek Tarandi abikaasale. Kes ta on?

Kas Käbi teeb mehest presidendi?

Sõbrad ja tuttavad kutsuvad teda Käbiks. Nii hakati Kadit nimetama ülikooli teisel kursusel ja nii kutsuvad teda senini kõik lähedased. Indrek on öelnud, et ta ei suuda meenutada, kas see nimi pärineb Käbi Laretei või käbilinnu nimest. Nüüd ka küsimus - kas Käbi, kes viis edukalt oma abikaasa europarlamenti, teeb ka oma mehest presidendi?

"Mäletan, et Indrek jäi mulle silma oma ilmatu suurte jalgadega. Ta kandis suuri sandaale ja valgeid sokke! Ma polnud kellelgi nii hiiglaslikke sandaale näinud. Minu jalast vähemalt kümme numbrit suuremad!" meenutas Kadi kaks aastat tagasi ajakirjas Naised.

4. juunil pidasid Indrek ja Kadi Tarand 23. pulmaaastapäeva. Nad kohtusid ülikoolis ja abiellusid aastal 1988.

Kolme last andis oodata ...

Kuid laste saamisega polnud paaril 10 aastat õnne. Kadi on avameelselt rääkinud, et vaevalt nad lastega nii kaua oodanud oleks, kui tervis ei oleks alt vedanud ja mitmed rasedused katkenud.

"Me väga tahtsime last, aga ei õnnestunud varem," tunnistas Kadi. "Sai ennast lohutatud, et mõlemal on tore töö, karjääriredel, millel ronida ja palju muud tegemist. Aga siis viis elu meid õnneliku juhuse tõttu kokku doktor Eva Kaisa Zuppinguga, kelle toetusel ja julgustusel lapsed me ellu kohe ka tulid – ja veel kolm tükki järjest!"

Praegu kasvab peres kolm last - 12aastane Julius, 9aastane Konrad ja sügisel kuueseks saav Helmi.

Naljaviluks europarlamenti

Indrek Tarand, kes eurovalimistel riisus koore, on rääkinud, et mõte kandideerida tuli hoopis tema abikaasalt: "Kandideeri näiteks europarlamenti, seal on suhtlemisaltil inimesel tööd ja tegemist küllaga ning tee sinna ei sõltu mitte poliitikutest/parteidest, vaid hoopis valijate tahtest," soovitas ta tookord. "Alguses oli see niisama naljaviluks öeldud..."

Kadi on suure tegutsemisvõimega alati silma paistnud – juba päevist, mil Indrek omal ajal Eesti Kongressi kandideeris või kui kõigile fosforiidisõja aktivistidele sõnumiga särgid selga võlus.

"Lõpuks – ega mina ju  tea, millist särki kanda!” laiutas Indrek intervjuus käsi. Kadi on see, kes valib abikaasale peamiselt garderoobi, sest Indrekule ei meeldi poes käia. Ainult kingi peab mees ise valima, sest neid tuleb proovida.

Iga silmapaistva mehe taga seisab tark naine?

“Kordan soome filosoofi Esa Saarineni sõnu: elus tuleb lihtsalt leida õige tald ja siis selle all rahulikult olla!” on Indrek öelnud.

“Ei saa olla nii, et mees ei ole sõber! Indrek on mu kõige parem sõber,” lausus Kadi kaks aastat tagasi ajakirjas Naised. “Võin kõik mured, rõõmud ja küsimused talle usaldada. Oleme  teineteisega nii harjunud – ikkagi 20 aastat juba koos, see on pea pool mu elust. Ma tunnengi teda kõigist inimestest kõige paremini!”

Kadi on öelnud, et ka Indrek testib oma teooriaid, artikli- või saateteemasid kõigepealt abikaasa peal. Abikaasa toetamise ja kolme lapse kasvatamise kõrval on Kadi Tarandil ka oma karjäär - ülikoolis ajalugu õppinuna on ta töötanud hoopis ülikooli usuteaduskonnas, juriidilise konsultatsiooni büroos, pangas ja Geenivaramus. Kadi on ka tõlkinud eesti keelde kümneid raamatuid.

Indrek peab Kadit oma elu lotovõiduks, Kadi näeb Indrekus rahustavat elementi, kellega on võimatu tülitseda.

 "Meil pole kunagi olnud jaotust naistetööd ja meestetööd," on Kadi rääkinud. "Indrek on edukalt hakkama saanud nii mähkmevahetuse, tita vannitamise kui pesumasina töölepanekuga. Mina suudan jukerdava arvuti tööle saada ning telekale programmid tagasi häälestada. Ühist aega on ju nii vähe, tahaks seda võimalikult hästi kasutada."

Nende saladus on NATO poolt kuulsaks lausutud põhimõttes – P4P ehk partnership for peace.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.