Katrin Lust: Reinsalu kanakarja kommentaar oli kõigest tööõnnetus, aga tegelikult on kogu asja taga Kadriorg, kes nahaalselt Ojasoo lavastajaks surus

 (313)
Katrin Lust
Katrin LustFoto: Martin Ahven, Õhtuleht

Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetas Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos kanakarjaks 104 inimest, kes pöördusid president Kersti Kaljulaidi poole avaliku kirjaga, milles taunisid, et naise vastu vägivalda kasutanud Tiit Ojasoo lavastab vabariigi aastapäeva programmi. Katrin Lust arvab, et tegemist oli apsakaga.

Katrin Lust arvab, et Reinsalu kanakarja kommentaar oli kõigest tööõnnetus: "Tegelikult on kogu asja taga Kadriorg, kes nahaalselt Ojasoo lavastajaks surus ja skandaali ette teades seda aasta aega varjas."

"Kas tõesti Kadrioru inimeste meelest pidi seda lavastust tegema ilmtingimata Tiit Ojasoo? Kas keegi mõtles neid otsuseid tehes ka ohvrile ja sellele, mida tema peab täna uuesti selle skandaali pärast üle elama," küsib saate "Kuuuurija" autor värskes Õhtulehe veergudel avaldatud blogipostituses.

"Ojasoo EV100 etenduse lavastajaks valimise varjamine kogu aasta vältel viitab selgelt sellele, et Kadriorus oldi väga hästi teadlikud, et sellest tuleb suur skandaal," ütleb Lust. "Ma ei usu ka seda, et see oli suhtekorralduslik ämbrisse astumine, vaid pigem näitab see samm ikkagi, et Kadriorul oli rahva arvamusest ja ohvri tunnetest täiesti ükstaspuha. Nad tahtsid lihtsalt head sõud."

Loe Katrin Lust blogi lähemalt Õhtulehest!