Kaur Kender: prokuratuur on tõestanud, et nad võivad suvalise inimese visata hakklihamasinasse

 (36)
Kaur Kender
Foto: Karli Saul

"Ma ei olnud selleks valmis, et selline otsus tuleb. Olin pakkinud koti, et vanglasse minna. Pliiatsid ja paberid olid valmis," rääkis kirjanik Kaur Kender, keda süüdistati selles, et kirjutades teose "Untitled 12" valmistas ta lapspornot.

Harju maakohutus loeti täna ette Kaur Kenderi kohtuotsus, millega mõisteti ta õigeks. Kaur Kender ütles "Ringvaates", et kõigeks tuleb valmis olla ja nii oli ta valmis selleks, et saadetakse vangi.

Kui saatejuht Marko Reikop nentis, et Kenderilt sooviti siiski raha välja mõista, vastas kirjanik: "Jah, aga kohtunikul on seaduse raames võimalik otsutada mida ta tahab."

Kender nentis, et sõda on kaotatud. "Prokuratuur on tõestanud, et nad võivad suvalise inimese visata hakklihamasinasse ja väntsuda neid seal aastaid."

Mullu kevadel alanud kohtuprotsess kuulutati suure osa ajast kinniseks. Esmakordselt lubati huvilised ja ajakirjandus saali alles tänavu märtsis. Protsess takerdus korduvalt. Näiteks saatis kohus Kenderi talvel psühhiaatrilisse ekspertiisi, mis tunnistas kirjaniku süüdivaks.