Kensingtoni paleesse kolib uus elanik: printsess Eugenie


Kensingtoni palee, rpints Williami ja hertsoginna Cahterine kodu
Kensingtoni palee, prints Williami ja hertsoginna Cahterine koduFoto: WILL OLIVER, AFP

Cambridge'i hertsogi ja hertsoginna elukohta, Kensingtoni paleesse kolib varsti uus elanik - kuninganna Elizabeth II lapselaps ja Yorki hertsogi Andrew' noorem tütar, 26aastane printsess Eugenia.

Printsess elas siiani koos oma õe, 28aastase printsess Beatrice'ga nelja magamistoaga korteris St James’i palees. Nüüd antakse tema kasutusse kolme magamistoaga Ivy Cottage.

Prints William koos perega elab Kensingtoni palees 2002. aastal surnud printsess Margareti endises elukohas, 22toalises korteris numbriga 1a. Väidetavalt käib selle korteriga kaasas ka kummitus - naine sinises kleidis, väidab The Daily Mail.

Kensingtoni palee on Londonis Kensingtoni ja Chelsea linnaosas Kensingtoni aedades asuv loss, mis on alates 17. sajandist olnud koduks Briti kuninglikule perekonnale. Mõned ruumid lossis on avalikkusele avatud.

Kokku elab Kensingtoni palees praegu üle viiekümne inimese, kelle hulka kuulub lisaks kuningliku perekonna liikmetele ka kõrgemad õukondlased, sõjaväelased, koduabilised ja isegi mõned tavakodanikud, kes jaksavad maksta paleele väärilist üüri.