Kersnad korraldavad kuulsuste kirbuka: müügil Stig Rästa ketsid, Andrus Ansipi lipsud, Marina Kaljuranna nukk, Ivi Eenmaa kübar...

 (26)
+ lisatud fotod!
Kuulsuste kirbuturg
Kuulsuste kirbuturgFoto: Erakogu, Delfi

9. juulil korraldavad Vahur ja Liina Kersna XXII Võru Pärimustantsu Festivali käsitöölaadal heategevusliku ja erilise kirbuturu. Lisaks Kersnatele tulevad omi asju heategevuseks müüma ka Liina Kersna kolleegid Riigikogust, siinsete kirbuturgude kuninganna Maire Aunaste ning Mõnistest pärit Monika Haukanõmm. Teiste seas paiskavad isiklikke esemeid müüki ka Stig Rästa, Alari Kivisaar ja teised.

Jõulise panuse heategevusse lisasid ka perekond Ansip, Võru ekslinnapea Ivi Eenmaa, välisminister Marina Kaljurand ning siseminister Hanno Pevkur. Võru linnapea Anti Allas toetab ettevõtmist pannkookide küpsetamisega.

“Kuigi Riigikogu on juba oma olemuselt konfliktne töökoht, olen aasta jooksul sotsiaalkomisjonis siiski kogenud, et erinevate poliitiliste vaadetega mõistlikud inimesed suudavad ja tahavad teha koostööd,” tõdes Liina Kersna ürituse mõtet kommenteerides.

Seotud lood:

Lisaks esimese suurusjärgu poliitikatähtedele annetasid heategevuseks ka 12 aastat järjest Eesti populaarseimaks meesraadiohääleks valitud Alari Kivisaar, muusik Stig Rästa, Antslast pärit tippmoekunstnik Kristina Viirpalu, ärimees Even Tudeberg ning ajakirjanik Margit Kilumets. Maire Joala annetas päris mitu Jaak Joalaga seotud eset.

“Oleme lähtunud põhimõttest, et müüki tulevad väga korralikud ja kvaliteetsed asjad. Mõnesid neist võiks käsitleda ka mälestusesemete, lausa museaalidena,” ütles Liina Kersna. “Kust mujalt võiks kas Margit Kilumetsa või Alari Kivisaare fänn hankida mõne oma iidoli aurast läbiimbunud eseme?”

“See teeb hinna küsimise mõnel juhul väga raskeks,“ tunnistab Vahur. “Kuidas määratleda näiteks autogrammiga tenniste hinda, millega Stig Rästa käis presidendi vastuvõtul? On selge, et selliseid asju ei tasu osta kartulimaale kõplama minekuks. Oleme ka rõhutanud, et sel kirbuturul ei ole küsimus mitte eseme pelgas tarbeväärtuses, vaid selles, kui palju keegi on valmis heategevuseks ohverdama.”

Veel erilisemaks teeb Võru kirbuka aga ostja võimalus valida, kuhu tema raha läheb. Müügiletil on viis karpi toetatavate asutuste nimedega. Nendeks on Järve kooli erivajadustega väikelaste hoid, Võrumaa Naiste Tugikeskus, Võru pensionäride ühendus, Võru koerte varjupaik ning fond “Igale lapsele oma pill”. Kui ostjal on erisoove, siis püütakse arvestada ka nendega. “Meie jaoks on oluline inimese valikuvabadus,” ütles Vahur Kersna. “Et igaüks saaks annetada just sinna, kuhu süda näitab.”

Müüki tulevatest asjadest saab juba eelnevalt ülevaate või neid isegi ette ära osta Facebookis loodud ürituse “Võru heategevuslik kirbukas” juurest.

Rannap Roostevaba maailm