Kertu Jukkum treenib kuulsaks maratoniks

 (9)
Kertu Jukkum treenib kuulsaks maratoniks
Õhtuleht/Scanpix

"Hetkel treenin kuus korda nädalas - neli jooksutrenni, üks jõusaalitreening ning vabalt valitud rühmatreening - Bodybalance või näiteks Bodypump," räägib Sky Plusi hommikuprogrammi särtsaka reporterina tuntuks saanud Kertu Jukkum, kes läbis suvel Pühajärve triatloni. Nüüd on tal uus eesmärk - ta treenib jõudsalt kuulsaks Stockholmi maratoniks, mis leiab aset 28. mail.

Trennis käimiseks on Kertu sõnul parimaks motivaatoriks kindel eesmärk, mille poole rihtida ning seda kevadel toimuv maraton kindlasti on. Samas tunnistab ta Buduaaris, et trenni tegemine tekitab mingil määral ka sõltuvust, kuid sporti teeb ta kindlasti ka oma tervise jaoks.

"Muidugi on trenn heas mõttes sõltuvust tekitav - puhtalt vajadus endorfiinide järele kindlustab selle tunde. Ma ei alahindaks ka tervise aspekti. Näiteks olin aasta tagasi, enne triatloniks valmistuma hakkamist, tunduvalt vastuvõtlikum igasugustele külmetushaigustele," räägib neiu.

Lisaks treeningutele toitub Kertu ka kindla kava järgi. "Sparta toitumisspetsialist Margus Silbaum on töötanud välja arvutipõhise toitumiskava. Mu uus toitumiskava on mu elustiil, mitte ainult treenimise ajal. Treeningu juures on toitumine ülioluline, et organism kõik vitamiinid ja mineraalid kätte saaks ning kudede jaotus kehas oleks optimaalsem," seletab ta.