Keskerakond: kõmuartiklite põhjal me inimesi enda hulgast välja ei arva!

 (34)
Keskerakond: kõmuartiklite põhjal me inimesi enda hulgast välja ei arva!
Tõnu erakondlus kadus jäljetult...Foto: Siim Lõvi

Seoses segadusega Äriregistri teabesüsteemis asuvate keskerakondlaste nimekirjaga, võttis Publik asja selgitamiseks ühendust erakonna endaga.
"Pelgalt mõnes kõmuportaalis ilmunud artiklite puhul ei saa erakond inimesi enda hulgast välja arvata," teatas Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk.

"Selleks on vajalik kirjaliku avalduse jõudmine erakonna büroosse. Seni kuni avaldus erakonna bürooni jõudnud pole, ei saa liiget ka registrist välja arvata. Uue erakonnaseaduse kohaselt on inimestel võimalik Äriregistri ja ID-kaardi abil end ka ise erakonnast välja arvata – seega, kes tahab, saab sellist võimalust kasutada," lisas ta.

"Mis puudutab näiteks Tõnu Trubetskyt, siis tema liitus Keskerakonnaga 03.08.2010. Seoses tagakiusamise, tapmisähvarduste ja vaimse terroriga astus muusik omal soovil erakonnast välja 20.11.2010. Vastavalt seadusele uuendatakse Äriregistris andmeid kord aastas – Tõnu Trubetsky liikmeslisus oli nii lühiajaline, et see ei mahtunud Äriregistri andmete uuendamise perioodi. Seepärast teda ka registris ei kajastu."

"Mis puudutab Kristiina Heinmets-Aigrot, siis tema on alates 1998. aastast Keskerakonna liige ning on seda ka jätkuvalt."

Seega, Diana Arno, Henrik Normann ja Mikk Saar on erakonnast lahti öelnud vaid meedia vahendusel?

Rannap Roostevaba maailm