Keskerakonna missid ehk kuidas Kadri Simson missitiitli Manuela Pihlapile pärandas!

 (31)
Keskerakonna missid ehk kuidas Kadri Simson missitiitli Manuela Pihlapile pärandas!
Foto: Andres Putting

Kaks kodumaistel missivõistlustel säranud poliitika-sireeni on Manuela Pihlap ja Kadri Simson. Jah, nad on mõlemad Keskerakonnast ning ajalooürikuid sirvides tuleb välja, et neiud on omavahel juba ammused tuttavad!

Alles see oli kui Rahvaliidu ja ühtlasi ka kohtusaale väisava Villu Reiljani parem käsi ja suurim usaldusisik Manuela Pihlap uppuvalt laevalt põgenes ja Keskerakonda astus. Seoseid pole vaja kaugelt otsida - on ju tema ja Kadri Simson juba vanad kolleegid missivõistlustelt ning omal ajal oli just Simson (neiupõlvenimi Must toim.), kes brünteile kaunitarile Miss Tartu 1996 krooni pähe pani. Kadri ise võitis Miss Tartu tiitli aasta varem!

Kui Pihlap oma ülehüpet sooritas, võttis ta oma töö Rahvaliidus kokku lakooniliselt - viimased aastad olla olnud muutusterohked ja keerulised, kuid erilist tänu ja poolehoidu avaldas ta Rahvaliidu juhtide hulgast Villu Reiljanile. Alates Keskerakonna nõunik-sekretariaadijuhatajaks saamist ei ole Manuelast kuigi palju kuulda olnud, küll on teda aeg-ajalt nähtud Rainer Vakra käevangus näiteks korvpallivõistlusi vaatamas.