Kinobuss viis Mikk Ranna Ecuadori ja Kolumbiasse: hakkasin igatsema kiluvõileiba


Kinobuss viis Mikk Ranna Ecuadori ja Kolumbiasse: hakkasin igatsema kiluvõileiba
Kuvatõmmis

"Hommik Anuga" saates oli külas Kinobussi juht Mikk Rand, kes oli kaks kuud Ecuadoris ja Kolumbias kohalikega filme tegemas ning pajatas Anu Välbale reisimuljeid ja sealse eluolu vooruseid.

"Reisi tõttu on mul hispaania keel parem, saan juba aru, aga rääkida veel ei oska," sõnas Mikk, et keeleoskus on sellise reisi puhul väga oluline. "Kui sa ei ole hispaaniakeelsest maailmast ega räägi ka inglise keelt emakeelena, siis peavad kohalikud sind samamoodi pärismaalaseks ning võtavad paremini omaks," lisas ta veel.

Kauge reisi põhjuseks oli Mikk Ranna sõnul projekt "Living Legends", misläbi pakkusid nad kohalikele elanikele võimalust filme teha. "See projekt ühendab Eesti, Saksamaa, Kolumbia ja Ecuadori," selgitas ta ja lisas, et filmid olid pärimusteemadel.

"Seal reisil olles tajusin, et tsivilisatsioon on ülehinnatud," tõdes Ranna püstitas küsimuse – mida üldse tähendab klassikalises mõistes heal järjel elu? "Kõrtest maja on näiteks selle keskkonna maja ning kui sa teed savist maja, siis see hoiabki temperatuuri," kirjeldas ta ja järeldas, et elul Eestis ei ole ka siiski midagi viga.

Vaata saatelõiku Menust!