KLÕPS | Kati Tolmoff armus Taani spordikuulsusesse

 (23)
Kati Tolmoff
Kati TolmoffFoto: Viljar Voog, Õhtuleht

Eesti läbi aegade edukaim naissulgpallur Kati Tolmoff (35), kes elab juba aastaid Taanis, on leidnud uue armastuse – Joachim Fischer Nielsen (40) on samuti sulgpallur, Taani spordikuulsus, kes seitsme aasta eest võitis Londoni suveolümpiamängudel paarismängus pronksmedali.

Kati kinnitab, et tema eelmine pikaajaline suhe moslemist Palestiina päritolu elukaaslasega sai läbi juba aasta enne Rio de Janeiro olümpiamänge: "Kasvasime lahku. Olime väga noored, kui kokku saime, ja mida aasta edasi, seda enam mõistsime, kui erinevad oleme. Läksime lahku sõpradena ja saame ka praegu väga hästi läbi. Meie kahel ühisel lapsel on kaks õnnelikku vanemat."

Joachimil ja Katil on kahe peale kokku neli last, kes saavad omavahel hästi läbi. Ühiseid lapsi nad ei plaani, sest Kati sõnul on nad "beebimajanduseks" juba liiga vanad. Mõlemad on profispordiga lõpparve teinud – Joachim on spordikommentaator, Kati töötab Taanis lasteaias autistide grupi õpetajana. Side Eestiga on Katil tugev – ta käib oma kärgperega siin paar korda aastas.