KLÕPS | Rasket haigust põdev Hollywoodi staarnäitlejatar lasi juuksed maha lõigata

 (7)
KLÕPS | Rasket haigust põdev Hollywoodi staarnäitlejatar lasi juuksed maha lõigata
Scanpix

Sügisel teatas mitmes kassahitis mänginud Selma Blair, et tal on diagnoositud polüskleroos. Raske haigus on naise elu täielikult muutnud ja nüüd otsustas ta ka pikkadest kiharatest loobuda.

Juuksuriks oli 46-aastasele naisele ei keegi muu kui tema enda pisipoeg Arthur. Selma andis mõista, et juustega oli tal füüsiliselt raske toime tulla, sest tema keha ei käitu nii, nagu tema tahaks. Seetõttu käib ta ringi ka kepiga, sest jalad ei kuuletu enam tema käskudele.

Blair tunnistas sotsiaalmeediasse läkitatud postituses, et tal diagnoositi haigus augustis: "Ma olen puudega. Vahepeal ma kukun. Vahepeal ma pillan asju maha. Mu mälu on hägune. Ja minu vasak pool küsib juhiseid katkisest GPS-ist. Aga me saame sellega hakkama. Ja ma naeran ja ma küll ei tea täpselt, mida ma teen, kuid ma annan endast parima."

Sclerosis multiplex ehk kesknärvisüsteemihaigus polüskleroos inimesi invaliidistav pea- ja seljaaju haigus, mille käigus tekib autoimmuunne põletik. Inimese loomulikud kaitsemehhanismid pöörduvad närvikoe vastu, mis kahjustabki närvisüsteem. Haiguse kulg on tavaliselt vahelduvate ägenemiste ja paranemistega või siis kulgeb krooniliselt ja progresseeruvalt. Haiguse täielik ravi hetkel puudub.

Selma Blair ütleb, et on haiguse sümptomite all kannatanud juba aastaid. "Ilmselt on mul see ravimatu haigus olnud juba vähemalt 15 aastat. Tunnen kergendust, et ma olen sellesr vähemalt teadlik," lisas ta.

Rannap Roostevaba maailm