KLÕPS | Sven Soiver pildistas oma lapse sündi: valasime nii mõnegi rõõmu- ja heldimuspisara

 (13)
KLÕPS | Sven Soiver pildistas oma lapse sündi: valasime nii mõnegi rõõmu- ja heldimuspisara
Foto: Eneli Riim/erakogu

Hiljuti kolmandat korda isaks saanud TV3 “Seitsmeste uudiste” poliitikareporter Sven Soiver (42) jäädvustas detailselt pisitütar Viktoria Lisette sünni. Kui tavaliselt jäetakse sellised kaadrid perealbumisse, siis Sven jagas üht eriti võimsat tabamust oma tuhudes abikaasast Jekaterinast (29) sünnitustoa vannis enda sotsiaalmeediakontol. Foto pälvis ohtralt imetlust.

“Juba algul soovis naine, et jäädvustaksime sünnitust. Kui pildid ei meeldi, on kustutada parem kui tagantjärele mõelda, et oleks võinud,” räägib Sven. “Protsess oli äärmiselt emotsionaalne ja sünnitustoas valasime nii mõnegi rõõmu- ja heldimuspisara. Sain ka nabanööri ise läbi lõigata. See oli sõnulseletamatu kogemus, mis siiani võtab silmad märjaks.”

“Kokku läks alates märgist, et täna läheb asjaks, kuni lapse rinnale saamiseni seitse tundi, millest vaid paar tundi veetsin sünnitustoas,” meenutab Jekaterina. “Pelgulinna Sünnitusmaja personal on super. Kordagi ei tekkinud tunnet, et oleksin hoidmata või informeerimata. Lapsega on ka kõik nii nagu peab, taastumine läks hästi ja kahe päeva pärast saime juba koju.”

Sven kavatseb isegi kasutada võimalust jääda varsti mõneks ajaks lapsega koju, et esmakordselt emaks saanud Jekaterinat aidata.

Sven ja Jekaterina on olnud koos kuus aastat, sellest kolm abielus. Esimesest abielust on Svenil poeg ja tütar.