Koomik John Cleese pürib Obama kõnemeistriks

 (10)
John Cleese
Star Max/Scanpix

USA presidendikandidaat Barack Obama võib peagi hakata kõnetoolist nalja viskama, sest Monty Pythoni mees John Cleese tahab hakata tema kõnede koostajaks.

"Ma pole ealeski varem kohanud nii head kõnelejat. Kui ta avab suu, siis ei tule sealt sõnu, vaid muusikat," kirjeldas New Yorgi osariigi endine kuberner Mario Cuomo senaator Barack Obamat.

Valimisvõitluse jätkudes võib Obama suust muusika asemel kuulda musta huumoriga vürtsitatud nalju - seda juhul, kui montipüütonlane John Cleese saab oma tahtmise ning hakkab kirjutama Obama kõnesid, vahendab Ilta-Sanomat.

"Olen küll novembris tulemas Euroopasse, aga võin olla üsna hõivatud, juhul kui Barack Obama valitakse presidendiks. Kavatsen talle pakkuda oma abi kõnede kirjutamisel, sest minu arust on ta suurepärane tegelane, ütles Cleese Western Daily Pressi andmeil.

68-aastane Cleese elab Kalifornias tervislikel põhjustel. "Naasen Inglismaale vaid mais ja juunis, kui mu assistent peab seda turvaliseks. Britannia talved teevad mu haigeks."

Cleese tuntakse kõige enam kuulsa Monty Pythoni koomikuterühma liikmena. Ka tegi ta suurepärase rolli sarjas "Fawlty Towers".

Demokraatide eelvalimisi juhtiv Barack Obama pole Cleese'i pakkumist kommenteerinud.

Rannap Roostevaba maailm